Yeni yıla girerken sevdiklerimiz ile birlikte zaman geçirmek, sohbet, muhabbet etmek keyifli olduğu gibi bir şeyler atıştırmak ve yemek de bir o kadar keyifli olabiliyor. Hatta bazen sadece yemek yeme ve içmekten ibaret bile olabiliyor. Peki yılbaşı gecesi nasıl beslenmeliyiz ve nelere dikkat etmeliyiz?

Şayet yemek masasında tüm gece kalkmadan oturacak isek mümkün oldukça masum besinleri tüketmeye özen gösterelim. Örneğin meze çeşitleri bol olsun. Yağlı besinlerden uzak durmak mümkün değil ise, tadımlık almaya özen gösterelim. Sebze ve salata çeşitleri bolca olsun.
Gece boyunca bunlardan tırtıklamanız daha sağlıklı olur. Protein olarak balık, yoğurt, peynir, cacık ve yoğurdun içine girdiği yemek çeşitleri sindirim sistemimizi zorlamayacaktır. Masada mutlaka kuruyemiş ve meyve çeşitleri olsun. Tabi burada meyveyi abartmıyoruz. Çoğumuz
için gecenin vazgeçilmezi olan alkol tüketimine dikkat ediyoruz. 1 gram alkol 7 kaloridir.
Aynı zamanda diüretik etkisi olduğundan bol bol su içmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde yetersiz sıvı alımı ertesi gün halsizlik ve yorgunluğa yol açar. Bu durum da sizi bütün gün etkiler.